Emniyet genel müdürlüğü hizmetli alımı başvuru şartları

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO207
  • İLAN TARİHİKasım 4, 2021

İlan Açıklaması

Emniyet genel müdürlüğüne 96 hizmetli alınacak . Yapılacak alımlar için yaş sınırı bulunmamakta. 2020 KPSS den 70 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecekler. Yapılacak alımlarda adanaya 5 ,ankaraya 31 ,antalyaya 9, balıkesire 2,hakkariye 5, istanbula 10 ,izmire 8 ,manisaya 4, niğdeye 3, samsuna 6 , sivasa 3, şırnağa 5 ve van a 5 kişi alınacak.

Alımlar için iller için açılan kontenjan sayısının 5 katı aday sözlü sınava çağrılacak.Sözlü sınavda başarılı olan adaylar değerlendirme puanı sırasına göre atanacaklardır.İlan sayfasına linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr/emniyet-genel-mudurlugu-alinacak-kadrolu-personel-alim-ilani

Sınava başvurular  13 kasım 19 kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular 19 kasım Cuma günü saat 23 59 a kadar yapılamalıdır.

– Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü mülakat yapılacaktır.Sözlü mülakat soru kapsamını alttan inceleyebilirsiniz.

Hizmetli alımı mülakatında;

a) Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,

c) Genel yetenek ve genel kültürü,

ç) Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

d) Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

Nihai başarı puanı kpss puanı ve sözlü sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak yapılacaktır.

Emniyet genel müdürlüğü sözlü sınav sorularına ilerleyen günlerde sitemizden ulaşabilirsiniz.Genel olarak mülakatlarda kişilerin kendini ifade etme ve iletişim becerisi ölçülür,aynı zamanda da genel kültürü, o yüzden sınava katılacak olan adayların hitabet,iletişimikendini takdim konusunda çalışma yapmaları faydalarına olacaktır.