Afad personel alımı başvuru şartları

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO194
  • İLAN TARİHİKasım 1, 2021

İlan Açıklaması

Afada 648 adet sözleşmeli personel alınacak. Alımlar altta belirtilen pozisyonlarda belirtilen şartlarda olacaktır. Alımlar 2020 kpss puanına göre olacaktır. Başvuru tarihleri 18 Kasım (10:00) – 27 Kasım 2021 (17:00) tarihleri arasıdır. Afad personel alımları sözlü sınav puanına göre olacaktır.  Afadın iki alımı var biri daha çok ofis tarzı işler için mesleklerde açılan ilanlar , 648 kişi ,diğeri de teknik personel ilanı (arama kurtarma teknisyeni 1101 kişi) . en altta yer alan şartlar 648 kişilik ilan şartları.

648 ilan için öncelikle şehirlere göre kontenjan belirlenmiş bu kontenjanlara adaylar başvuracak ve her şehir için açılan pozisyon sayısının 4 kadı aday sözlü sınava alınacak , Sözlü sınav sonucunda kpss puan üstünlüğüne göre puanı 70 ve üzeri olan adaylar ,puanı yüksek olandan başlamak üzere işe alınacak. Yapılacak afad personel alımları sözleşmeli olarak yapılacak.

BÜRO PERSONELİ

2.2.2.1. Acil Yardım ve Afet Yönetimi Lisans Programı

Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programlarından mezun olmak.

2.2.2.2. Diğer Lisans Programları

Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Maliye, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Ekonomi, Ekonomi ve Finans ve İktisat lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3. MÜHENDİS

2.2.3.1. İnşaat

Fakültelerin inşaat mühendisliği lisans programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.8. Bilgisayar, Bilişim Sistemleri

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.2. Makine

Fakültelerin Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği veya Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.3. Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme

Fakültelerin Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.4. Harita, Geomatik

Fakültelerin Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.5. Jeofizik

Fakültelerin Jeofizik Mühendisliği lisans programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.6. Jeoloji, Hidrojeoloji

Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.3.7. Endüstri

Fakültelerin Endüstri Mühendisliği lisans programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.4. SOSYAL ÇALIŞMACI

Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Sosyal Hizmet programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.5. VETERİNER HEKİM

Fakültelerin Veterinerlik lisans programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.6. DİĞER SAĞLIK PERSONELİ

Mesleki ve teknik eğitim veren kurumların İlk ve Acil Yardım ön lisans programları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2.2.7. DESTEK PERSONELİ

2.2.7.1. Şoför

a) En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.

b) En az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (1/1/2016 tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için E sınıfı ehliyet sahibi olmak.)

2.2.7.2. Hizmetli

En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.

2.2.8. TEKNİSYEN

2.2.8.1. Elektrik Elektronik

Mesleki ve teknik ortaöğretim veren kurumların Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak.

2.2.8.2. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

Mesleki ve teknik ortaöğretim veren kurumların Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı ve dallarından mezun olmak.

2.2.9. KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ

a) En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.

b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

c) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtilen şartlar ile 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği”nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak.

ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 (iki) rakamı ile kilosu arasındaki farkın 13’den (on üç) fazla 17’den (on yedi) az olmamak. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’den az olmaması gerekmektedir.)

1101 kişilik alın için kişilerin iki mezuniyet türünden alımları yapılacaktır. Birincisi ortaöğretim lise diğer ise ön lisans mezunu olma şartı, lise mezunu şartında alttaki bölümlerden mezun olma şartı aranmaktadır. Ön lisansların ise Acil Durum ve Afet Yönetimi veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümünden mezun olmaları gereklidir.

Altta bu şartla ilgili madde bulunmaktadır. Alımların bunların yanı sıra bir çok şartı bulunmaktadır. Diğer tüm şartlar için afadın internet sitesinden sınav kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

  Ön lisans düzeyinde başvuran adaylar için mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programları ile bunlara denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak.

Bilişim Teknolojileri

Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik

Bilgisayar Teknik Servisi

Veri Tabanı Programcılığı

Web Programcılığı

Elektrik Elektronik Teknolojileri

Bobinaj

Büro Makineleri Teknik Servisi

Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü

Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi

Asansör Sistemleri

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarımı

Endüstriyel Bakım Onarım

Görüntü ve Ses Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Haberleşme Sistemleri

Yüksek Gerilim Sistemleri

Savunma Elektronik Sistemleri

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri

Mekatronik

Endüstriyel Kontrol

Harita Tapu Kadastro

Haritacılık

Kadastroculuk

Tapuculuk

İnşaat Teknolojisi

Ahşap Yapı Sistemleri

Betonarme Yapı Sistemleri

Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi

Cephe Sistemleri ve PVC Doğrama

Çatı Sistemleri

Çelik Yapı Teknik Ressamlığı

İç Mekan Teknik Ressamlığı

Mimari Yapı Teknik Ressamlığı

Restorasyon

Statik Yapı Teknik Ressamlığı

Yapı İç Mekân Dekorasyonu

Yapı Yalıtımı

Yapı Yüzey Kaplama

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği

Kimya Teknolojisi

Boya Üretimi ve Kontrolü

Deri İşleme

Kimya Laboratuvarı

Lastik Üretimi

Petrol-Petrokimya

Petrol-Rafineri

Proses

Makine Teknolojisi

Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı

Bilgisayarlı Makine İmalatı

Endüstriyel Kalıpçılık

Makine Bakım Onarımı

Mermer İşleme

Tıbbi Cihaz Üretimi

Metal Teknolojisi

Çelik Konstrüksiyon

Isılı İşler

Kaynakçılık

Metal Doğrama

Motorlu Araçlar Teknolojisi

İş Makineleri

Otomotiv Boya

Otomotiv Elektromekanik

Otomotiv Gövde

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

İklimlendirme Sistemleri

Soğutma Sistemleri

Yapı Tesisat Sistemleri

Afad arama kurtarma teknisyeni 1101 kişi alımında sözlü sınav ve uygulamalı sınav uygulanacaktır. Uygulamalı sınav fiziki yeterliliği ölçmeye yönelik yapılan sınavdır. Bunun detaylarını sitemizin ilgili bölümünden inceleyebilirsiniz.

Sınav kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz. https://www.afad.gov.tr/duyurular