Afad başvuru kılavuzu indir pdf

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO197
  • İLAN TARİHİKasım 2, 2021

İlan Açıklaması

Afad başvuru kılavuzu indir pdf

Afad istihdam edilmek üzere 1101 ve 648 personel alımı yapacak . Yapılacak olan alımlar sözleşmeli pozisyonda olacak.Başvuru koşullarını içeren kılavuzu afad internet sitesinden indirebilirsiniz. Kılavuzlara bu adresten ulaşabilirsiniz. 648 boş kontenjan için yapılacak alımın kılavuzuna buradan https://www.afad.gov.tr/sozlesmeli-personel-alimi-duyurusu

Sözleşmeli arama kurtarma teknisyeni için yapılacak alımın kılavuzuna https://www.afad.gov.tr/sozlesmeli-arama-ve-kurtarma-teknisyeni-alimi-duyurusu buradan ulaşabilirsiniz. Yapılacak alımlar için il il kontenjanlar ve başvuru şartları başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Teknisyen alımı için yer alan bazı başvuru şartları alttaki gibidir.

Afad arama kurtarma teknisyeni alımı için meslek lisesi mezunu olma şartı vardır lise mezunları için, ön lisans mezunları için ise Acil Durum ve Afet Yönetimi/ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerinden mezun olma şartı vardır.

Başkanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde, toplam 648 adet boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

https://www.afad.gov.tr/sozlesmeli-personel-alimi-duyurusu

        Başkanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile 28/10/2016 tarihli ve 29871 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Arama ve Kurtarma Teknisyenliği Sınav, Atama, Görev ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde, toplam 1101 adet boş pozisyona giriş (uygulama ve sözlü) sınavı ile sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı yapılacaktır.

https://www.afad.gov.tr/sozlesmeli-arama-ve-kurtarma-teknisyeni-alimi-duyurusu